Upozornění na kardiostimulátor

Pokud používáte kardiostimulátor, nebo ICD


POKYNY PŘI POUŽITÍ S KARDIOSTIMULÁTOREM

 

3743

Máte-li jakékoli pochybnosti, výrobce kardiostimulátorů Vám poskytne podrobné pokyny o zdrojích elektromagnetického rušení, kterým byste se měli vyhnout. Přečtěte si prosím brožuru k vašemu typu kardiostimulátoru, který jste obdrželi při implementaci zařízení. Máte-li jakékoli další dotazy ohledně toho, co můžete a co nemůžete udělat, kontaktujte kliniku kardiostimulátoru nebo výrobce.

Zastaví elektrické zařízení můj kardiostimulátor v činnosti?

Kardiostimulátory mají kovovou skořepinu, která je chrání před jinými elektrickými signály, takže můžete používat většinu vybavení domácnosti bez problémů. Obsahují také speciální obvod pro detekci a odstranění nežádoucí elektrické aktivity. Problémy s každodenním vybavením jsou vzácné. Obecně platí, že jakékoli elektrické zařízení, které zde není uvedeno, by se mělo nacházet ve vzdálenosti nejméně 20 centimetrů od vašeho kardiostimulátoru nebo připojeného zařízení.

Magnetická zařízení a spojovací prvky

U některých zařízení s magnety musíte být opatrní. Existuje velmi malé teoretické riziko, jako jsou magnetické spojovací prvky v pouzdře tabletového počítače, by mohly ovlivnit váš kardiostimulátor. I když je běžné používání v pořádku, je rozumné se vyhnout „přímému“ kontaktu magnetického zařízení s vaším kardiostimulátorem.

Soupravy handsfree a Bluetooth

Neexistují žádné důkazy o tom, že tato zařízení ovlivňují kardiostimulátory, ale někteří výrobci doporučují používat sluchadlo na opačné straně kde se nachází váš kardiostimulátor.

Telefony a počítačové vybavení. Mobily, bezdrátové telefony, tablety, přehrávače iPod a MP3 přehrávače

Můžete používat mobilní telefony, bezdrátové telefony, tablety, iPody a další značky disketových nebo MP3 přehrávačů, pokud je neumístíte přímo nad kardiostimulátor. Pokud je ponecháte ve vzdálenosti nejméně 20 centimetrů od kardiostimulátoru, vyhnete se možnému rušení.

Nepoužívejte sluchátka v blízkosti kardiostimulátoru, proto je nevkládejte do sáčku poblíž kardiostimulátoru ani je nechte viset kolem krku, když je nepoužíváte.

Mobilní telefon nebo bezdrátový telefon můžete bezpečně používat, držte jej však dále než 20 cm od kardiostimulátoru. Vždy používejte ucho na opačné straně, než je kardiostimulátor, a nevkládejte telefon do sáčku košile v těsné blízkosti kardiostimulátoru.

WiFi, bezdrátová síť LAN, bezdrátový internet pro počítače a sítě 3G / 4G

Neexistují žádné jasné důkazy o tom, že by zasahovaly do kardiostimulátorů.

Herní konzole

Neexistují žádné jasné důkazy o tom, že zařízení, jako jsou Wii, PlayStation nebo Xbox, mají vliv na kardiostimulátory, ale výrobci her vám doporučují kontaktovat výrobce kardiostimulátorů a získat další pokyny.


SPECIFICKÉ INFORMACE O ZAŘÍZENÍ

Prostorové indukční smyčky

Síla magnetického pole vytvářená smyčkami v místnosti jsou daleko pod magnetickými poli, která se nacházejí v každodenním životě, a jako taková by neměla způsobit problém. Udržujte kardiostimulátor 20 cm od kabelu indukční smyčky.

Nedoporučuje se používat smyčku kolem krku se zesilovačem pro uživatele kardiostimulátoru, vhodnější je použití indukčních háčků za sluchadlo uší.

Poslech televize - Sonumaxx, Earis, Geemarc

Používání smyček na krk u těchto přijímačů se nedoporučuje, používejte ušní háček, jak je popsáno pro osobní posluchače s přijímači PR. Lze použít sluchátka. Přijímače náhlavní soupravy Sonumaxx používají technologii párování, jako je Bluetooth, a je nepravděpodobné, že způsobí jakékoli rušení. Oba přijímače Earis neustále komunikují se svými vysílači, a proto se doporučuje pouze systém s přijímačem PR s hákem na ucho nebo náhlavní soupravou. Samotný přijímač by se však neměl nosit do 20 cm od implantátu.

Sluchátka obsahují magnety v krytu reproduktorů, nenechávejte je v provozu v těsné blízkosti oblasti kardiostimulátoru

Přijímače nejsou problémem, protože slouží pro příjem signálu. Při běžném používání jsou vysílače instalovány v blízkosti TV a nijak neovlivňují uživatele kardiostimulátorů. Uživatel by měl vědět, že je nutno držet vysílač od sebe alespoň 20 cm.

Toto doporučení platí iu tlačítek osobního přivolání pomoci, mělo by se s ním zacházet jako s mobilním telefonem a nesmí se používat do 20 cm od kardiostimulátoru.

Vibrační polštářky k budíkům s funkcí vibrace

(např. TravelTim, Wake'n'Shake) obsahují magnety. Proto používejte alespoň 20 cm od kardiostimulátoru.