Souhlasím
Tato webová stránka používá cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Menu

APPLE

od
do

Seřadit podle

Pro aktuální cenu požadovaného Apple produktu, kontaktujte u nás...

Banner příspěvek MOBIL

Ani po deseti letech se Androidu nepodařilo smazat náskok Applu. iPhone je stále pro mnoho lidí mnohem intuitivnější, jeho ovládání je mnohem promyšlenější, lépe se ho člověk naučí. Nelze ale generalizovat, Android vychází v mnoha mutacích od různých výrobců. Apple si bere vyšší marži za svou intuitivnost, za svůj důraz na detail, jemuž se věnuje opravdu pečlivě.

Morální životnost dnešního mobilního telefonu je dvouletá, technická zhruba tří až čtyřletá. Roční cyklus odpovídá inovačnímu cyklu v technologiích, za tu dobu jsou k dispozici rychlejší procesory i výkonově náročnější aplikace, které je potřebují. Velká část zákazníků inovuje chytré telefony ve dvouletém horizontu, průměr je kolem patnácti měsíců. V roce 2005 to bylo osmnáct měsíců, a to tehdy mobilní firmy jako Nokia uváděly telefony několikrát ročně. To se toho mnoho nezměnilo…

Cena je věc nabídky a poptávky. Lidé jsou ochotni za výrobky Apple zaplatit požadovanou cenu, protože v těch zařízeních vidí hodnotu. Samozřejmě je to jiné v chudších či méně informačně rozvinutých státech, kde výhody digitálního přínosu iPhone nejsou takové a důležitá je hlavně jeho funkce coby tvůrce image. Tak je to v Česku nebo v Keni, ale rozvinuté státy s cenou iPhonu nemají problém. To je také důvod, proč Apple cenovou politiku nemění.

 

Pomůcky v kategorii APPLE